The Classes

class6-forwebClass 6, 2016-2017

Simon Bollin – Hillsborough County Ag Economic Development; Andrew Bryan – A. Duda & Sons, Inc.; Emily Buckley – Jones Walker, LLP;  Tony Flottemesch – Lipman Family Farms; Rachel Giles – Bedner Growers, Inc.; Kyle Hill – Southern Hill Farms; Travis Kuhn – Spring Valley Farms; John McIntyre – HM Clause, Inc.; Jeff Searcy – Helena Chemical Co.;  Zachary Sweat – TriEst Ag Group, Inc.; Jordan Yancy – Driscolls

 

Alumni

Class 5, 2015-2016group shot 2

Joshua Temple – DuPont Crop Protection; Ashley Layson – Farm Credit of Florida; Bradley Ferguson – Florida Pacific Farms; Casey Simmons Runkles – Simmons Farms; John Evans – Maury L. Carter & Associates; Amanda McClure – West Coast Tomato/Building Cleaning Solutions; Marshal Sewell – Seminis Vegetable Seeds; Kevin Yue – Lipman Produce; Lauren Graham – The Andersons, Inc.; Dustin Lowe – Lake Catherine Blueberries; Leigh Ann Wynn – Warner University; Ben Lahr – Driscoll’s.

 

Class 4, 2014-2015_PD49272

John Alderman – Duda Farm Fresh Foods; Shine Taylor – DuPont Crop Protection; Dustin Grooms – Fancy Farms, Inc.; Paul Miller – Pioneer Growers Co-op; Meghan Pasken – Glades Crop Care; John Bettenmuller – Florida Foundation Seed Producers, Inc.; Nathan Decker – Monsanto; Matt Griffin – Lipman Produce; Teddy McAvoy – SynTech Research, Inc.; Dan Bott – Premier Citrus Management.

 

Class-3-group-shotClass 3

Jeff Goodale – Duda Farm Fresh Foods; Geoff Roe – Wm. G. Roe & Sons; Jamie Lang – PNC Bank; Clayton Norman – DuPont Crop Protection; Ryan Atwood – KeyPlex; Cathy Atchley – On Point Ag; Matt Stacey – Crop Production Services; Elton Baldy – Bayer CropScience; Daniel Cavazos – Veg Pro International; Jordan Theis; Sam Glucksman – Glades Crop Care.

 

Class 2Class 2

Jonathan Allen – R.C. Hatton; Nick Basore – TKM Bengard Farms; Ian Bessell – Birko; Lee Ann Hinton Coleman – Hinton Farms Produce; Thomas Dalton – Farm Credit of Central Florida; Carleton Johns – Tater Farms; Amber Kosinsky – Wish Farms; Tom Mitchell – Riverfront Packing Co.; Derek Orsenigo – Grower’s Management; Joby Sherrod – A. Duda & Sons.

Class 1

Class 1

Rob Atchley – A. Duda & Sons; Andy Ballard – Hundley Farms; Heather Banky – United States Sugar Corp.; Michael Hill – Southern Hill Farms; Jennifer Hodges – The Andersons Inc.; Elizabeth Malek – Lipman Produce; April Roe Porter – Wm. G. Roe & Sons; Justin Roberson – Lipman Produce; Adam Trott – Rabo AgriFinance; Rachel Walters – Bayer CropScience.